İhaleli Batak

Evde canınız sıkıldığında ve batak oynamak için arkadaş bulamadığınız zamanlarda, hemen bu programı açarak bilgisayara karşı İhaleli Batak oynayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca hafızayı güçlendirmek için de bu oyun idealdir.

İhaleli Batak Nasıl Oynanır?

Bu programda ihaleli batak oynama kuralları aşağıda verilmiştir. Aslında bildiğiniz kuralların özetlenmiş halidir.

Öncelikle kağıtlar dağıtıldıktan sonra ihale açılır. Sonrasında ihale kağıtları dağıtan kişinin sağındaki ilk kişinin ihaleye girmek istemesini söylemesiyle devam eder. Eğer ihaleye girecekse kozunu söyler ve oyun ihaleye girenden başlar. Eğer ihaleye girmezse onun yanındaki oyuncuya ihaleye girmek için hak doğar. Sonunda eğer kimse ihaleye girmezse dağıtan oyuncu kararlaştırılan en düşük ihale değeri ile oyuna başlar. Oyunda ihaleyi alan hangi tür kağıdın koz olduğunu söyler. Yerde hangi cinse ait kağıt varsa elindeki o cinse ait yerde olan kağıttan daha büyük bir kağıt atarak oyun oynanır. Oyun yerdeki dört kağıdı alan kişinin tekrar yere kağıt atmasıyla devam eder. Böylece eldeki 13 kağıt bitene kadar devam eder. En fazla puan toplayan oyunu kazanır. Batmak ise şöyle açıklanabilir; ihaleye giren kişi söylediği sayıdan daha az el alırsa söylediği sayı kadar puan düşürülür. Oyunda ihaleye girmeyen kişiler de en az 1 almak zorundadır. İhalel batak oyununun bu programa özgü kuralları bu kadardır. Zaten bir kere oynadığınız zaman ikincisinde hemen olayı kapacak ve gözünüz kapalı oynamaya başlayacaksınız.

İhaleli Batak oyununun kurulum dosyasını Virustotal.com sitesinde test ettirdim ve temiz çıktı. Sonuçları görmek için tıklayınız.

İndirmek için tıklayınız


Yayımlandı

kategorisi

, ,